Pranie dywanów i tapicerki meblowej

Pranie dywanów, wykładzin i tapicerki meblowej z dojazdem do klienta

Czyszczenie dywanów i tapicerek meblowych wykonujemy metodą ekstrakcyjną. Polega ona na naniesieniu środka czyszczącego, który rozpuszcza brud, a następnie odessaniu go wraz z brudem, z czyszczonej powierzchni. Naniesienie środka oraz odessanie odbywa się podczas jednego przejścia roboczego, co zapobiega przemoknięciu czyszczonych powierzchni.

 

Usługa obejmuje:

  • pranie zabrudzonych powierzchni
  • odplamianie i usuwanie miejscowych zabrudzeń (guma do żucia, cola, długopis)
  • usuwanie roztoczy z czyszczonych powierzchni
  • neutralizację nieprzyjemnych zapachów z czyszczonych powierzchni.

 

Usługi dodatkowe:

  • impregnacja dywanów i wykładzin (jest możliwa tylko bezpośrednio po czyszczeniu dywanu lub wykładziny). Zapobiega wniknięciu brudu w głąb, co ułatwia następne czyszczenia dywanu lub wykładziny oraz opóźnia zużycie czyszczonego materiału.

 

Więcej na temat czyszczenia ekstrakcyjnego:

ekstrakcyjnaTechnika ta polega na czyszczeniu dwuetapowym maszyną spryskująco-odsysającą. Pierwszy etap, to nałożenie substancji czynnej, która dzięki specjalnym właściwościom chemicznym wnika w strukturę włókien i łączy się z cząsteczkami brudu, wywabiając je z czyszczonego materiału. Drugi etap polega na odessaniu substancji czynnej wraz z brudem z czyszczonego materiału.

 

puzziPrzy większości zabrudzeń etapy te wykonuje się jednocześnie podczas tak zwanego "jednego przejścia roboczego". W przypadku silniejszych zabrudzeń, proces ten należy powtórzyć.

Alternatywną techniką czyszczenia ekstrakcyjnego jest czyszczenie dwufazowe. Przy cięższych zabrudzeniach na materiał nakładana jest substancja czynna, o specjalnej konsystencji natomiast nie jest odsysana od razu, by związki w niej zawarte dotarły do brudu, który wnikł w głąb włókien. Technikę tę stosujemy bardzo ostrożnie, gdyż nieumiejętne jej wykorzystanie grozi przemoczeniem czyszczonych powierzchni.

Jeżeli chcesz zamówić usługę lub o coś zapytać

Zadzwoń lub napisz do nas:

tel.: 783-433-906

biuro @ cleaner.szczecin.pl

Biuro czynne 7:00-20:00

Dodaj komentarz